خرید ملک در ترکیه و پرسشهای ضروری سرمایه گذاران املاک

خرید ملک در ترکیه و روند رشد سرمایه گذاری بین المللی در زمینهٔ املاک، در راستای درک سرمایه گذاران از امنیت سرمایه و سود حاصله از خرید مستغلات ـ مشارکت در پروژه های ساخت و ساز املاک، سرعت شکل گیری تسهیلات “حقوقی” را توسط بخش دولتی در بازار املاک ترکیه نمایان ساخت.

مدیریت همه جانبهٔ بخشهای دولتی (ارگانهای ذیربط دولتی و پارلمان ترکیه) در تنظیم، ارائه، انتقاد و تصویب گزینه هائی پذیرفته شدهٔ علمی در ایجاد شرایطی مناسب جهت جذب سرمایه گذاران، تسهیل قوانین سرمایه گذاری و امتیازات آن (از جمله: ساختارهای اقامت و مالیاتی) را متحول نمود. انتخاب رویکرد نوین، به گفتهٔ متخصصان مالی مدافع این طرح، سالیانه مبلغی  معادل بر ۱۰ میلیارد دلار روانهٔ بازارهای ترکیه مینمود. اقتصاد ترکیه در جستجوی مسیری نوین، از طریق پذیرش اجرای تسهیلات حقوقی جهت ارتقاء حجم سرمایه گذاری در بازار املاک گزینه های بیشماری را مدیریت نمود. حذف اصل “متقابلیت” در سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان “گشودن دروازه های بازار املاک در ترکیه” آغازگر شکل گیری تحولاتی بود که امروزه با اطمینان از آن بنام “اقتصاد نوین” نام برده میشود.

بخشی از تحلیلگران، هماهنگی حقوقی ترکیه با اتحادیهٔ اروپا را به عنوان یکی از دلایل (یا انگیزه های) این دولت در پیشبرد راهکارهای ارائه شده مینامند. گفتنی است که اتحادیهٔ اروپا با پذیرش، اجرا و نظارت بر ۳ اصل تفکیک ناپذیر (تردد آزاد کالاـ خدمات، پول و انسان) نقش بسزائی را در ایجاد جوامع مدرن مالی ایفا مینماید. شرایط و واقعیتهای جدید در بازار املاک ترکیه، نه تنها متضمن رشد صعودی “تعداد” سازندگان املاک  شد، بلکه افزایش “رقابت” را نیز در میان بازیگران (سازندگان ـ شرکتهای فروشنده) بهمراه داشت.

وضعیت واقعی موجود سوألات گوناگونی را در زمینه هائی از قبیل: قیمت زمین و ملک، کیفیت طراحی و استفاده از مصالح در پروسهٔ ساخت، هزینهٔ نگهداری (شارژ ماهیانه)، حقوق قانونی خریدار در زمان عقد قرارداد خرید و پس از آن، روش استفاده از تسهیلات حقوقی رایج در هنگام عقد قرارداد “اقامت”، ضمانتهای حقوقی ساخت “ساختار” ملک، بیمه ها و نحوهٔ مدیریت آن و .. مطرح نمود. متخصصان شرکت “هاوس ترکی” با توجه به درک ضرورتهای موجود، همواره کوشش خواهند نمود که خریداران ـ سرمایه گذاران و علاقه مندان را از طریق درج مقالات در سایت “هاوس ترکی” مطلع نمایند. در صورت نیاز به دریافت پاسخ (اطلاعات ) سریع، میتوانید مستقیماً با متخصصین شرکت “هاوس ترکی” تماس حاصل نمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *