سرمایه گذاری در بازار املاک فروشی اکازیون ترکیه

فروش ۱ میلیون ملک در سال ۲۰۱۳ میلادی و تخمین رشدی مشابه در سال ۲۰۱۴ (به نقل از حریت)، حجم ۱۵٪ درصددی درآمد داخلی ترکیه (بر اساس اطلاعات وزارت امور خارجه) به بازار املاک نشاندهندهٔ سرعت گردش مالی و حجم سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه است. در چنین شرایطی، بدون تردید پدیدهٔ املاک فروشی اکازیون قابل تصوراست. میبایست به وضوح اذعان داشت که تاکنون آمار قابل استنادی در زمینهٔ خرید و یا فروش املاک اکازیون در کلان شهرهائی مانند استانبول و آنتالیا در دسترس نیست. موجودیت اینگونه آمارها بطور یقین تأثیرات بسزائی را در پروسهٔ اطلاع رسانی و ارتقاء کیفیت “تجزیه و تحلیل” داده ها خواهد داشت. حال این پرسش مطرح است که در فقدان اینگونه آمارها، چه تصمیمی در خصوص خرید ملک اکازیون در ترکیه بلحاظ “کیفی”قابل دفاع میباشد. شرکت “هاوس ترکی” با انتخاب رویکردی “علمی و تجربه شده” روش دیگری را در جستجو و ارائهٔ پاسخی معقول به این سؤال انتخاب نموده. آیا خرید ملک اکازیون در ترکیه دربرگیرندهٔ ریسک است؟ و در صورت جواب “آری”، ریسکهای احتمالی چه هستند؟ و آیا اقداماتی در خصوص کاهش (و یا حذف) ریسکهای احتمالی هست؟ و اینگونه اقدامات چه میباشند؟ بنابر این شرکت “هاوس ترکی” از منظر “مدیریت ریسک” به این مقوله، همانند دیگر مقولات مورد بررسی میپردازد

خرید آپارتمان، ویلا و در کل ملک اکازیون، الزاماً به معنای خرید ملک “دست دوم” نیست. چنانچه خانهٔ مورد بررسی بر اساس نظریهٔ تیم وکلای مجرب، کماکان ملک شرکت سازنده و یا فروشندهٔ باشد و اجرای امر انتقال سند در مدت زمان قانونی امکانپذیر باشد، این معامله هیچگونه “ریسک” نخواهد داشت. این نتیجه گیری برای آندسته از املاک اکازیون که “در مالکیت اشخاص حقیقی” میباشند، بدور از واقعیت است. بدین دلیل شرکت “هاوس ترکی” با در نظر گرفتن کلیهٔ ریسکهای احتمالی مرتبط با “خرید ـ فروش” املاک اکازیونی که در تصرف حقوقی مالکین حقیقی است، عمل میکند.
تعین لیست ریسکهای احتمالی (از قبیل: وام، رهنیت سند در یکی یا چندین ارگان مالی، شرکای احتمالی، دستورات بخش دولتی “شهرداری” در عدم واگذاری و …) از جمله نکاتی هستند که یکایک میتوانند از تکمیل پروسهٔ خرید جلوگیری نمایند.

پس از انتشار آمارهای سال ۲۰۱۴ میلادی، در سریعترین زمان ممکن اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *