نرخ سود بانکی در ترکیه، حداقل مبلغ سپرده و پرداخت بهرهٔ بانکی در ترکیه

نرخ سود “بهره” بانکی در ترکیه، حداقل مبلغ سپردهٔ بانکی، انواع حسابهای پس انداز بانکی، روش تعیین سود، نحوهٔ برداشت “پرداخت” سود سپردهٔ بانکی در ترکیه, حساب پس انداز به “دلار”ـ”یورو”ـ”لیر ترکیه” و .. نکاتی میباشند که خریداران “سرمایه گذاران” املاک در ترکیه در جستجوی پاسخ آنان هستند. نرخ سود “بهره” بانکی در ترکیه (حساب پس انداز) از ٪۵ (درصد) تا ۹٪ (درصد) متغییر میباشد. متقاضیان افتتاح اینگونه حساب های بانکی میتوانند از میان حداقل ۱۲بانک در ترکیه، بانک مورد علاقهٔ خود را برگزینند. در این مقاله کوشش بعمل آمده که ضمن شرح کلیهٔ مراحل قانونی “افتتاح حساب پس انداز بانکی در ترکیه” به دیگر سؤالات شما پاسخ دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با مشاوران شرکت “هاوس ترکی” تماس حاصل نمائید.
شمارهٔ مالیاتی در کشور ترکیه به متقاضیان افتتاح حساب پس انداز بانکی (در کلیهٔ بانکها)، به منزلهٔ برخورداری از “اجازهٔ” افتتاح حساب پس انداز در سراسر ترکیه و متعاقب آن ارائهٔ درخواستِ “کارت اعتباری” میباشد. پس از دریافت “شمارهٔ مالیاتی” میتوانید از میان مناسبترین “بانکی” که در ترکیه به نظر شخصی شما جهت “افتتاح حساب پس انداز” بیشترین امتیاز را کسب میکند، اقدام نمائید. در صورت درخواست متخصصان شرکت “هاوس ترکی” شما را در کلیه مراحل: تقاضای شمارهٔ مالیاتی، انتخاب مناسبترین بانک در ترکیه، افتتاح حساب پس انداز و درخواست کارت اعتباری در ترکیه یاری مینماید. هزینهٔ خدمات فوق، پس از انجام هماهنگیهای ضروری اولیه، بر اساس مبلغ پس انداز محاسبه میگردد:
۱ـ ۴٪ (درصد) تا ۱۵۰٫۰۰۰ “لیر” ترکیه،
۲ـ ۳٪ (درصد) تا ۲۵۰٫۰۰۰ “لیر” ترکیه، 
۳ـ ۲٪ (درصد) تا ۵۰۰٫۰۰۰ “لیر” ترکیه.
چنانچه مایل به افتتاح حساب پس انداز بانکی با مبلغ بیشتر از ۵۰۰٫۰۰۰ “لیر” ترکیه میباشید، لطفاً جهت دریافت اطلاعات با مشاورین شرکت “هاوس ترکی” تماس حاصل نمائید. بانک مرکزی ترکیه، در تاریخ ۳۰ ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ با افزایش نرخ سود بانکی، موقعیت سرمایه گذاری را بر اساس تحلیل بانکداران در ترکیه بیش از گذشته را تعدیل نمود.

منابع مختلف (از جمله):

http://www.hurriyetdailynews.com/central-banks-rate-boost-to-turkish-lira-fizzles-out.aspx?pageID=238&nID=61743&NewsCatID=344

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *